fbpx
Przejdź do treści

SEKRETY SINTRY – PAŁAC MONSERRATE

Pałac Monserrate

Pałac Monserrate to romantyczny tygiel architektoniczny z fascynującą historią. Miejsce, w którym w XVI-wieku stanęła kaplica poświęcona kultowi Matki Boskiej z Monserrate, ze względu na swoją szczególną aurę, stało się obiektem fascynacji arystokracji i artystów. Nie sposób było oprzeć się magii Sintry. Kusiła obietnicą łatwych łowów, nieskończoną paletą zieleni i pokładami inspiracji. 

Odkryj ze mną Sintrę

Skonstruowany w XVIII wieku neogotycki pałac gościł największych. Bywał tu sam Markiz Pombal, Lord Byron i William Beckford.


Szczyt świetności obiektu przypadł jednak na wiek XIX, kiedy przeszedł on w posiadanie angielskiego milionera, guru przemysłu tekstylnego – Francisa Cooka. Za sprawą architektonicznej rewolucji pałac zyskał wyjątkowe, niezwykle eklektyczne oblicze. Romantyzmowi nie brakło wyobraźni. Styl orientalny zmieszał się z neogotykiem. W portugalskiej krainie tysiąca i jednej nocy nie trudno o estetyczny zawrót głowy.

Baśniowa Sintra

Naszą wizytę koniecznie należy wzbogacić o eksplorację ogrodu pałacowego. Meksyk w Portugalii, Ogród Japoński czy Dolina Paproci – to tylko niewielka część cudów, które rozpościerają się na 33 romantycznych hektarach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *