fbpx
Przejdź do treści

Opinie

fot. Karolina Piórkowska

Nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z usług przewodnika. To był strzał w dziesiątkę! Spacer z Kają był wyjątkową przygodą z Lizboną. Pełną smaków i opowieści! Do większości z tych miejsc nigdy byśmy nie trafili. Lizbona zachwyca! Z pewnością tutaj wrócimy!

Gustaw z rodziną

Lizbona z Kają to luz, blues, magia i duża dawka humoru! Bardzo nam się podobało! Bez ciebie miasto straciłoby kolory! Obrigada!

Paulina & Alicja & Magda

Polecam
Polecam
Polecam!!!

Artur

W piękny majowy dzień wyruszyliśmy na spotkanie z Lizboną, jej historią, tradycjami, smakami i teraźniejszością. Bardzo wiele wątków i nierozpoznawalnych dla cudzoziemca niuansów. Aby się w tym wszystkim nie pogubić poprosiliśmy Kaję o to, by pokazała nam “swoją” Lizbonę. I to był strzał w dziesiątkę! W jej towarzystwie spędziliśmy cudowny czas wypełniony oszałamiającymi widokami, smakami Pasteis de Belem oraz wiśniówki, dźwiękami muzyki fado i przeróżnymi aromatami miasta: kwitnących drzew jakaranda, schnącego nad głowami prania, “wypasanych” na Praça do Comércio owiec, świeżo parzonej kawy i dorsza bacalhau. W jej opowieści w subtelny sposób mieszały się sprawy tej “wielkiej” historii z wydarzeniami pozornie małymi, ale jakże ważnymi dla Lizbony i jej mieszkańców. Kaja z chęcią dzieli się wiedzą i w czasie dalszego pobytu w Portugalii skorzystaliśmy z wielu jej podpowiedzi.
Dziękujemy za ten radosny czas. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie.

Ola, Czarek, Ewa i Zygmunt

Polecam spacer z Kają po Lizbonie:)Kaja jest przesympatyczną osobą, z dużą wiedzą i bardzo zaangażowaną. Najlepszy przewodnik jakiego kiedyś mieliśmy. Dziękujemy i z całego serca polecamy!

Lidia

Wybraliśmy się do Lizbony na przełomie 2022/23 a więc również na Sylwestra. To trochę wymagający czas dlatego pomyślałam że zwrócę się po pomoc do Kai i to był najlepszy pomysł!! Oprócz wspaniałego spaceru podczas którego zobaczyliśmy wiele niezwykłych “zakamarków” których sami nigdy byśmy pewnie nie znaleźli Kaja pomogła nam w zarezerwowaniu miejsca w uroczej, klimatycznej afrykańskiej knajpce na kolację sylwestrową połączoną z koncertem kenijskiego artysty – to był wspaniały, kameralny wieczór – o takim właśnie marzyliśmy 🙂 Oprócz tego otrzymaliśmy dużo bezcenny wskazówek i poleceń które nam bardzo pomogły w zwiedzaniu. Byliśmy już raz w Lizbonie i podczas tej pierwszej wizyty dużo zobaczyliśmy dlatego tym bardziej pomoc Kai była bezcenna bo odkryliśmy nowe miejsca i mieliśmy moc wrażeń – nie kroczyliśmy poprzednimi ścieżkami tylko delektowaliśmy się odkrywaniem nieznanych. Czuliśmy się zaopiekowani tak jakbyśmy przyjechali do miasta w którym mamy bliskich znajomych lub kogoś z rodziny. To dla nas bardzo ważne bo nie mieliśmy poczucia że jesteśmy na wykupionej wycieczce z przewodnikiem tylko na spotkaniu z cudowną osobą, pełna pasji i miłości do Lizbony! Nie mogłam trafić lepiej!! Bardzo dziękuję Kaju i marzę o kolejnej wizycie a jeśli się uda to i o ponownym spotkaniu!

Agnieszka i Filip

Lizbona z Kają to sama przyjemność. ZAPOMNIJCIE o znoju tradycyjnego zwiedzania z przynudzającym przewodnikiem! Kaja jest piękna, energiczna, w sposób widoczny robi to, co kocha. A kocha Lizbonę i portugalską kulturę! Zna ją, smakowała jej i potrafi dzielić się swoją wiedzą i pasją! Z towarzyszeniem Kaji zobaczyliśmy miasto od najbardziej malowniczej i klimatycznej strony, nieco z dala od najbardziej utartych turystycznych ścieżek. Kaja znała odpowiedź na każde nasze pytanie, a jednocześnie potrafiła nie przytłoczyć nas ilością informacji. Była wiedza, ciekawostki, smaczki miasta – i w przenośni i dosłownie, bo znalazł się czas i na wnętrza najstarszych kościołów i na kawę w najstarszej w Lizbonie kawiarni, słodkości w cukierni, nalewki „ze ściany” czy obiad w kameralnej, zacisznej restauracji. Wrażenia z Lizbony mamy, jednym słowem, pyszne! Pod każdym względem. I ogromny apetyt na więcej, dlatego będziemy do Lizbony wracać i za każdym razem planujemy spotkanie z Kają, bo to gwarancja zwiedzania przyjemnego i niebanalnego.

Zachwyceni: Magda i Andrzej z dziećmi: Zuzią, Halszką i Rochem.

Magda

Pięć gwiazdek na pięć! Po spacerze z Kają każdy z nas stwierdził, że nigdy wcześniej nie spotkał tak dobrego przewodnika! Spacer był niesamowicie ciekawy, dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Zuzanna, Dorota, Marta, Jakub, Mateusz, Artur

Moje pierwsze kroki w Lizbonie były nieporadne – budynki zlewały się w jeden, ulice były takie, jak w innych miastach Europy, a knajpy nie robiły na mnie wrażenia. Na szczęście potem pojawiła się Kaja – i nagle całe miasto zyskało wyjątkowy koloryt, budynki miały swoje historie, a mijane restauracje i bary specyficzny klimat. Kaja opowiada w sposób ciekawy, nie zanudza datami, ale odmalowuje tło historyczne, co dodaje oglądanym miejscom autentyczności i charakteru. Jej polecenia kulinarne i muzyczne są zawsze strzałami w dziesiątkę, a pokazanie miasta od tej mniej turystycznej strony sprawia, że człowiek nabiera apetytu na więcej i więcej 🙂 jeśli jeszcze kiedyś wrócę do Lizbony, to na pewno znów skorzystam z pomocy Kai – jest w tym najlepsza!

Monika z Tarnowa

Pomysł urodzinowego spaceru po Lizbonie połączonego z opowieściami Kaji sprawdził się w 100%. Kaja podzieliła się z nami swoją wiedzą, jej opowieści pomogły nam zrozumieć Lizbonę, odczytać ukryte informacje. Szczerze i obficie podzieliła się wskazówkami, co jeszcze zobaczyć, gdzie smacznie zjeść. Pokazała nam wspaniałe zakamarki, poznała z lizbońskimi kobietami. Najstarszy dom w Lizbonie zapamiętam na zawsze. Dziękujemy Kaju.

Liliana

Bylismy w Lizbonie już któryś raz z kolei. Najlepszym pomysłem na jaki wpadliśmy z partnerem to wybranie się z Kaja na spacer. Znane uliczki, miejsca Kaja odkryła nam swoimi opowieściami i ogromem wiedzy o tym mieście jego histori i najciekawsze o jego mieszkańcach. Zakochałem się w tym mieście na nowo! Jestem przekonany że to nie był ostatni spacer z “po Lizbonie” Dziękujemy Konrad & Grzegorz
Dois bejos
Ate ja

Konrad Nozycoreki

Kaja z całego serca dziękujemy za piękny spacer po Lisbonie w Twoim towarzystwie. Zaprowadziłaś nas tam gdzie my same byśmy nie trafiły. Twój profesjonalizm i ogrom wiedzy a także sposób w jaki przekazałaś nam wiele informacji na temat Lizbony sprawiły, że słuchało się Ciebie z dużą przyjemnością. Dziękujemy za zorganizowanie dla nas reszty wolnego czasu . Super wieczór z muzyką Fado i pyszne Pasteis de Nata będziemy pamiętać długo. Urokliwe i kolorowe uliczki a także magiczne tramwaje też zostaną w pamięci. Jako przewodniczka jesteś godną polecenia osobą.
Dziękujemy Kaju i mamy nadzieję, że to nie był ostatni raz w Twoim towarzystwie.

Turystki z Barsinghausen.

Kaja zabrała nas na wycieczkę po… Swojej Lizbonie. To widać i czuć. Na każdym kroku i w każdym miejscu do którego nas zabrała. To był magiczny czas pełen ciekawych fajnie przekazanych informacji, ciekawostek. Wszędzie gdzie się zatrzymaliśmy i gdzie zaglądaliśmy czekał na nas uśmiech i miłe słowa.
Kaja….. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
Jesteś super.

Maciek

Bylismy z mężem w Lizbonie na początku grudnia. Już pierwszego dnia zwiedzalismy z Kają to cudowne miasto. To był bardzo dobry pomysł i zresztą sugestia Kai. Kilka godzin pięknych i niezwykłych opowieści, zwiedzania miejsc znanych, ale też tych mniej oczywistych, do których na pewno byśmy sami nie dotarli.
Dodam jeszcze, że zwiedzanie z Kają jest niezwykle smaczne…,
wymagające, a zarazem dające odczuć powolny rytm życia mieszkańców tego cudownego miasta.
Przed nami było jeszcze kilka dni pobytu, na które Kaja miała oczywiście dla nas propozycje i porady, także te dotyczące komunikacji.
Dla mnie nr 1, to kolacja z muzyką Fado. Oczywiście Kaja z wielką przyjemnością zaproponowała miejsce i zarezerwowała stolik.
Bardzo polecamy Kaję i obiecujemy, że na pewno wrócimy.
Julita i Sławek

Julita

Bardzo dziękujemy za cudny spacer i niesamowite Twoje przewodnictwo, które nas urzekło.
Wiele podróżujemy, wiele widziałyśmy i z różnych ust słyszałyśmy opowieści / historie o miejscach, które odwiedzałyśmy. Mając takie porównanie jesteśmy pod bardzo dużym wrażeniem jakości jaką reprezentujesz, swobody z jaką opowiadasz i pasji jaką da się wyczuć w obcowaniu z Tobą, choćby przez tą krótką chwilę jaką nam poświęciłaś.
Kaja, dzięki Tobie Lizbona nabrała dodatkowych uroków. Mocniej niż przewidywałyśmy nas oczarowała, a wręcz zaczarowała. Twój sposób przekazu – taki spontaniczny i profesjonalny zarazem – pozostawia duży niedosyt i każe się organizować na kolejny raz, inny raz spacerem Po Lizbonie 🙂
Jesteś NAJLEPSZA!

Aga i Marzena

Cudowna wycieczka. Pani Kają zdecydowanie była wisienką na torcie podczas 4 dniowego pobytu w Lizbonie. Niezapomniany spacer, mnóstwo ciekawostek, opowieści i całkiem solidna dawka historii tego magicznego miasta. Polecamy z całego serca

Ola i Piotrek

Kaja towarzyszyła nam przez dwa dni w trakcie naszej wizyty do Lizbony. Dzięki niej nie musieliśmy tracić czasu na poszukiwanie co jest warte zobaczenia. Oprowadziła nas po kilku znanych miejscach opowiadając przy tym ciekawie o historii i ludziach dostosowując ilość informacji do naszych potrzeb i zainteresowań, a co ważniejsze, pokazała nam też mniej uczęszczane zaułki, uliczki,  bardzo klimatyczne oblicze Lizbony, którego pewnie nie znaleźlibyśmy w przewodnikach. Zarekomendowane i zarezerwowane miejsca na obiad i kolację okazały się lokalnymi perełkami i strzałem w dziesiątkę. Kaja oprowadziła nas po Lizbonie bez pośpiechu i na luzie, nie tracąc przy tym na profesjonalizmie. Przekazała nam mnóstwo cennych wskazówek i opowiastek oraz zaplanowała dla nas wycieczkę na kolejny dzień poza stolicą. Bardzo dziękujemy za miły czas i polecamy, zdecydowanie!

Ania i Grzegorz

Jeśli chcesz poczuć Portugalię i Lizbonę takimi jakimi są na co dzień, to najlepszym możliwym wyborem jest spacer z Kają.
Wróciliśmy do Lizbony po 3 latach przerwy, wcześniej mieszkaliśmy tutaj 5 m-cy. Spacer z Kają pokazał nam wiele miejsc, do których nigdy wcześniej nie dotarliśmy, usłyszeliśmy historie, których nie przeczytaliśmy w żadnym przewodniku. W międzyczasie napiliśmy się i ginjinha, i kawy oraz zjedliśmy pyszne pastel de nata. To było kilka bardzo ciekawych, wesołych i powolnych w najlepszym – portugalskim tego słowa znaczeniu godzin.
Kaju, dziękujemy!

Agnieszka i Adrian

Spacer po Lizbonie z Kają to był strzał w dziesiątkę! Razem odkryliśmy nieoczywiste zakątki Alfamy i dzielnicę Belem. Kaja wspaniale dzieli się swoją wiedzą, ciekawie i ekspresyjnie opowiada o historii Lizbony i Portugalii. Wszystko wzbogaca nieznanymi dla turystów ciekawostkami i praktycznymi poradami. Dzięki Kai spędziliśmy też cudowny wieczór fado, który pozostanie z nami na długo. Cały program był dostosowany do naszych możliwości, dzięki czemu czuliśmy się bardzo zaopiekowani.

Kaja, ogromne dzięki za Twój czas i wszystkie polecajki, którymi się z nami podzieliłaś! Do zobaczenia w Lizbonie!

Ola, Dorota, Marysia, Kacper, Maciek i Piotrek

To były bardzo efektywnie spędzone 4 godziny! Mnóstwo ciekawostek, historii i teraźniejszości Lizbony. Kaja jest punktualna, kontaktowa i ciekawie przekazuje swoją wielką wiedzę. Było Fado i bruki, i wiśniówka i ciasteczka budyniowe i Żydzi i św. Antoni i jeszcze bardzo, bardzo wiele arcyciekawych wątków. No super!!! Dziękujemy i serdecznie polecamy! Ekipa z Podlasia

Anna Kraśnicka

Pani Kaja wyśmienity przewodnik, z wielką wiedzą historyczną nie tylko o Portugalii, wyjątkowo ciekawie przedstawia historię Lizbony i jej zabytków, ale także historię muzyki fado. Świetnie ułożona trasa zwiedzania obejmująca najciekawsze zabytki Lizbony. Sympatyczny dobór kawiarenek, restauracji na lunch i kolację a szczególnie knajpki z wieczorem fado? Ogrom wiedzy podany w formie niezwykle przystępnej, wręcz zabawnej z wielką ekspresją. Jej sugestie dotyczące wyboru restauracji, czy miejsc gdzie można spotkać mieszkańców oraz posłuchać dobrego fado, wyjątkowo trafione. Służyła nam bezinteresowną pomocą w zaplanowaniu kolejnych dni samodzielnego zwiedzania. Sprostała wymaganiom nawet niezwykle wymagających turystek przygotowanych z wiedzy o Lizbonie na starcie.??
Szczerze polecamy
I bardzo dziękujemy za te 2 wspólne dni w Lizbonie.
8 dentystek i mama.

Magda

Wow. Już tydzień minął od spaceru po Lizbonie, a emocje nadal pracują. Nie ma się co dziwić skoro za przewodniczkę ma się osobę z taką wiedzą i pasją jak Kaja.
Osobiście bardzo dziękuję za ten czas, za tempo wycieczki i przekazywanego materiału dostosowanego do możliwości części grupy. Za ciekawostki i za cierpliwe odpowiadanie na masę moich pytań. Mam nadzieję że do zobaczenia.
PO-LE-CAM ZDECYDOWANIE

Łukasz

Kaju, dziękujemy bardzo za fantastyczny dzień, zapoznanie z historią Lizbony (Twoja wiedza jest imponująca), ciekawostki, wspaniałą atmosferę, mile spędzony czas dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki Tobie byliśmy w miejscach, do których na pewno sami byśmy nie dotarli, poznaliśmy smaki m.in. wiśniówki, zielonego wina, ciasteczek Pastéis de nata – naszym zdaniem lepszych niż w Belem. Dziękujemy również za cenne wskazówki na resztę naszego pobytu. Polecamy zwiedzanie z Kają! Pozdrawiamy i mamy nadzieję do zobaczenia, Aneta, Agnieszka, Tomek i Piotrek 🙂

Aneta, Agnieszka, Tomek, Piotrek

Pani Kaja jest bardzo kompetentną i niesamowicie miłą przewodniczką. Była gotowa odpowiadać na wszelkie nasze pytania. Posiada dużą wiedzę o Lizbonie. Odkryłyśmy dzięki niej najbardziej znane atrakcje Lizbony oraz mniej oczywiste ciekawe zakamarki miasta. Polecamy!

Joanna i Ida

Kaja wielkie dzięki za wspaniały dzień !!
Pokazałaś nam miasto i opowiedziałaś historie, których byśmy nigdy nie poznali.
Podpowiedziałaś dokąd iść, co zobaczyć i czego się napić …… jesteś SUPER !!
Muito obrigada Kaja 🙂

Małgorzata & company z Poznania 🙂

Kaju,
dziękujemy za przemiły dzień …. Za 20 km oraz 60 pięter , ale co zrobić skoro taka właśnie jest Lisbona …. Za opowieści , za historię , podpowiedzi co i jak zrobić oraz za poznanie smaku ginjinii ???
Do zobaczenia

Tomek z Beatą

Kaju,
Dziękujemy za pokazanie Twojej Lizbony i opowiedziane historie. Za podzielenie się listą adresów i mnóstwem wskazówek dla nowoprzybyłych, mamy ułatwiony start w codziennym życiu. Spacer po Lizbonie z Tobą to jak przejść się z dobra znajomą, na luzie z uśmiechem.

Pięknie dziękujemy! Polecamy z całego serca.

Ola&Marcin z młodym

Kaju
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie i wprowadzenie nas w klimat Lizbony! Jesteśmy pod wrażeniem Twojej wiedzy o tym mieście, sposobu, w jaki o nim opowiadasz i nieoczywistych miejsc, w które nas zabrałaś (do których pewnie same byśmy się nie wybrały). Dziękujemy też za polecenia (super wieczór fado) i nieocenioną pomoc w zorganizowaniu reszty naszego pobytu ? Pozdrawiamy Cię serdecznie!

Aneta i Kasia

Dwa dni spędzone z Kają w Lizbonie dostarczyły naszej czwórce niesamowitych wrażeń. Kaja jest bardzo profesjonalną przewodniczką, posiada bardzo dużą wiedzę dotyczącą nie tylko historii Portugalii ale również architektury, historii sztuki oraz literatury portugalskiej. Szlaki lizbońskie z Kają wiodą zarówno przez „ must see” jak i krętymi, mniej uczęszczanymi uliczkami z niszowymi sklepami np. z rękawiczkami szytymi na miarę, kapeluszami czy unikatową porcelaną. Wybrane przez Kaję restauracje były ucztą dla podniebienia. Zdecydowanie polecam „ Po Lizbonie” z Kają i mam nadzieję, że przy naszym następnym pobycie w stolicy Portugalii Kaja znajdzie dla nas czas.

Agnieszka

Spacer z Kają był niezapomnianą wędrówką po Lizbonie. Wiedza przekazywana w przystępny sposób, ukryte “ścieżki” Lizbony i wewnętrzy urok Kaji sprawił, że nasza 10 osobowa grupa była zachwycona zwiedzaniem miasta.
Polecamy i dziękujemy bardzo za niezapomniane chwile!

Mariusz

Dziękujemy Kaju za pokazanie nam nieoczywistej Lizbony ? Było tak jak chcieliśmy tj. klimatycznie oraz dużo ciekawostek i wiadomości o mieście. Wieczór fado, rewelacja. Dziękujemy również za pomoc w organizowaniu kolejnych dni w tym pięknym mieście i jego okolicach.
Dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce,
Ewa i Łukasz

Ewa i Łukasz

Kaju, bardzo dziękujemy za cudowny weekend, za pokazanie nam kawałka Lizbony i jej klimatu. Masz wielką wiedzę ale też nieustanne zaciekawienie miastem, które jest Twoją wielką fascynacją. To sprawia, że wycieczki z Tobą są świetną przygodą. My już wiemy, że wrócimy.
Pozdrawiamy serdecznie i gorąco polecamy.
Małgorzata i Piotr

Małgorzata

Kaja, bardzo Ci dziękujemy za dwa wspaniałe dni w Lizbonie z Tobą. Dziękujemy za wszystkie podpowiedzi, wspaniałe miejsca, do których nas zaprowadziłaś (obrazki lada moment zawisną na ścianie), ale przede wszystkim za czas spędzony wspólnie.
Jeszcze nam zostało kilka(naście) miejsc do zobaczenia w Lizbonie i okolicach. Mam nadzieję, że znów będziesz dla nas Dobrą Duszą. 🙂
Dziękuję i polecam z całego serca.

Anka&Tomek z młodzieżą

Kaja.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy o Portugalii a w szczególności o Lizbonie. Spędziliśmy z Tobą wspaniały, zachwycający dzień.
Dziękujemy za zorganizowanie nam drugiego dnia pobytu a zwłaszcza restauracji Ponto Final po drugiej stronie rzeki Tag. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy skorzystać z Twojej wiedzy, humoru oraz zobaczeniu miejsc mniej oczywistych w Lizbonie.
Pozdrawiamy serdecznie. ObrIgado.

Krzysztof

Jeszcze zanim wyjechałam do Lizbony to czułam jej klimat w Twoich postach, artykułach i zdjęciach! Lizbona jest niesamowita! Spacer z Tobą ulicami Alfamy rozkochał nas w Portugalii na dobre! Dziękuejmy za wspólnie spędzony czas, wszystkie niezbędne informacje i polecenia miejsc do zobaczenia!

Ania

Twoje teksty to fantastyczny przewodnik o Lizbonie. Dzięki Tobie znam to miasto chociaż nigdy tu jeszcze nie byłam. Mam nadzieję, że spotkamy się na żywo.

Ewa

Dziękuję za stworzenie programu zwiedzania Portugalii. Jest bardzo oryginalny i ciekawy. Do zobaczenia w Lizbonie.

Tomasz

Portugalia – to moje miejsce na Ziemi.To tytułowy raj na Ziemi. Ludzie, spokojni, przyjaźnie nastawieni, spokój, cisza. Cudowne plaże, ocean. Spacery nocą wzdłuż plaż. Tyle gatunków win, Porto (jako trunek i miasto) Jedzenie, też niebo w gębie. Sery, Rety jak Raj To Raj. A ile fo zwiedzania. No i cudowna pani przewodnik Kaja Łaszczych. Tak jak opisuje to co możemy zobaczyć, podziwiać, to sam miód. Barwny język i cudowne miejsca.

Ewa

Wizyta z Tobą to zwiedzanie prawdziwej Lizbony – bez filtrów i ściemy. Wrócę tutaj, jak tylko będzie to możliwe.

Marek

Wiele ciekawych informacji, bezcennych lokalnych wskazówek, odpowiedzi na każde lizbońskie pytanie Bardzo dobry i sprawny kontakt. Oczekiwania spełnione – dziękujemy i polecamy!

Hubert

Dzięki Tobie wiemy, że zamieszkamy w Lizbonie. Obrigada za wyjątkowy spacer

Anka i Piotrek

Kochana Pani Kaju! Dzięki Pani wszystkie portugalskie zakątki pozostaną w naszych sercach na zawsze. Jest Pani cudowną, pełną pasji kobietą!

Ewa i Janusz

Najlepsza!!!! Jako organizator wyjazdów grupowych, mogę śmiało poręczyć, że każdy wyjazd z Kaja Łaszczych będzie niezapomniany i pełen szerokiej wiedzy! Beijos!

Ola

Spędziliśmy w Lizbonie kilka wspaniałych, dni w dużej mierze dzięki temu, że Kaja pokazała nam z bliska miasto, jego zwyczaje i tajemnice. Z przewodnikiem w ręku nie dowiedziałbym się nawet połowy tego co dane mi było poznać. Wszystko we wspaniałej atmosferze! Dzięki za wspaniałe chwile.

ANDRZEJ

Jeszcze raz pięknie dziękujemy, za poświęcony Nam czas i pokazanie przepięknej Lizbony i okolic. Filiżanki są bardzo ładne i podczas picia w nich kawy będą przypominać Nam Panią i Portugalię.

BARBARA & ARKADIUSZ

Pani Kaja jako lizboński cicerone jest wspaniała. Poznaliśmy zarówno te najbardziej sławne miejsca stolicy Portugalii jak i mniej znane ale warte zobaczenia. Wszystko uzupełnione niezbędnym kontekstem historycznym i okraszone ciekawostkami. Do tego, jako uzupełnienie powycieczkowe, portugalskie smaki i sugestie dla dalszej, pozalizbońskiej, części wyjazdu. Gorąco polecamy i serdecznie dziękujemy.

Danka & Dymitr

Pani Kaju dziękuję za wspaniałe opowieści o Portugalii, za profesjonalizm i życzliwość. Podziwiam za ogrom wiedzy i pasję. Zwiedzanie Portugalii z Panią to wielka przyjemność. Pozdrawiam i obrigada!

Magda

Teraz rozumiem czym jest saudade. Fado było super. Dziękujemy za spacer.

IZA & MACIEK

Wielkie dzięki losowi, że napotkaliśmy w przygotowaniach do krótkich wakacji w Lizbonie na Panią, Pani Kaju. Od pierwszych chwil naszego wspólnego lizbońskiego spaceru dało się odczuć pasję i ogromną wiedzę na temat tego pięknego miasta.
Jeszcze raz dziękujemy za super spędzony czas.Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz.

IZA & WALDEK

Pani Kaja była absolutnie wspaniała. Kopalnia wiedzy historycznej i historii sztuki, wielki urok osobisty, bardzo uczynna i zaangażowana, pomogła nam zaplanować dalszy pobyt w Lizbonie. Pomogła również kupić oryginalne, piękne prezenty i doradziła gdzie zjeść pyszny obiad. Dziękujemy bardzo.

MARIA & MIROSŁAW

Można błądzić wsród uliczek, można zaglądać w zaułki, można podglądać życie codzienne mieszkańców Lizbony ale tego co pokazała i opowiedziała nam Kaja nie sposób samemu dostrzec. To dzięki Kai poznaliśmy miejsca, na co dzień nie odwiedzane przez turystów. To z Kają jedliśmy w miejscu, gdzie jedzenie ma smak Lizbony. Nieocenione wrażenia z pobyty. Polecamy serdecznie.

ZDZISŁAW & STEFAN

Bardzo miło wspominam zwiedzanie ciekawych zakątków Portugalii z p. Kają. Dopasowanie zwiedzania do wymagań grupy jest dużym atutem. Widać, że p. Kaja czuje się w Lizbonie, jak u siebie, a przez to zwiedzanie z Nią jest jeszcze ciekawsze. Super przewodnik!

Kaśka

To była nasza druga wizyta w Lizbonie – przyjechaliśmy pełni obaw, ponieważ w składzie naszej wycieczki była osoba na wózku inwalidzkim oraz 1,5 rocznie dziecko. Dzięki p. Kai odwiedziliśmy bez problemu zachwycające miejsca, o istnieniu których nie mieliśmy pojęcia. Zwiedzanie okraszone było interesującymi informacjami. Pomimo zróżnicowania wieku, płci (;-)) i zainteresowań w naszej grupie wszyscy byli zachwyceni naszą przewodniczką.
Szczerze polecam!

Alicja

Portugalia – to moje miejsce na Ziemi.To tytułowy raj na Ziemi. Ludzie, spokojni, przyjaźnie nastawieni, spokój,cisza. Cudowne plaże,ocean. Spacery nocą wzdłuż plaż. Tyle gatunków win, Porto (jako trunek i miasto) Jedzenie, też niebo w gębie. Sery, Rety jak Raj To Raj. A ile fo zwiedzania. No i cudowna pani przewodnik Kaja Łaszczych. Tak jak opisuje to co możemy zobaczyć, podziwiać, to sam miód. Barwny język i cudowne miejsca.

Ewa

Dziękuję za wspaniały spacer i za płytki azulejos. Dzięki Twojej wiedzy i pomysłom mam dużo nowych pomysłów na moją ceramikę! Obrigada!

Anna

Pani Kaju! serdecznie dziękuję za wspaniały tydzień, Pani ogromną życzliwość i pełen profesjonalizm. To był niezapomniany czas. Dziękuję za maile, na pewno wypróbuję przepisy. Dziękuję! Gorąco pozdrawiam i życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Kamila

Kajka, mieliśmy ogromne szczęście, że na Ciebie tarfiliśmy. Dzięki Tobie udało nam się uchwycić w fotografii – ducha i kolory Lizbony. Masz oko dziewczyno! Dziękujemy!

PIOTR & KATARZYNA

Można by się spierać o sensowność wczesnego wstawania z łóżka w listopadowy weekend. Lizbona zdecydowanie była tego warta. Wszechobecne obrigados snuje się w echu, dźwięcząc w uszach do dziś. Spacer w takich okolicznościach niesie za sobą odcisk kulturowych kontrastów i pojęcie społecznych wartości. Je wszystkie daje się odczuć na własnej skórze. Podobno najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego każdego dnia, wolnym krokiem pokonywałyśmy „kilka” kilometrów, odkrywając zakamarki stolicy Portugalii. Pomagała nam w tym Kaja, ukazując nieznane w wysublimowanym stylu. Wyjątkowa kompanka pieszych wycieczek, a gdyby pojawiły się dodatkowe pytania – wiedzą dzieliła garściami. Chwilowe przystanki potrafiły cieszyć. Łyknięta tuż za rogiem ginjinha rozgrzewała, a powiew wiatru o zachodzie słońca odsłaniał południowy klimat. To wszystko tylko w małym kawałeczku. Do zakochania!

KAROLINA

Zwiedzanie z Kają jest niezapomnianą przygodą. Poczułam atmosferę tego pięknego miasta , jego historię oraz wiele ciekawostek. .Dziękuję za ciekawe i pełne pasji opowieści oraz pokazanie perełek i zakamarków miasta.Gorąco polecam spontaniczną, pełną wdzięku z dużym poczuciem humoru .Przewodniczka na medal.Pozdrawiam.

Ania

Kaja! Te kilka godzin z Tobą to piękne wspomnienie Lizbony od kuchni, jej malowniczych zakamarków i smaków, ale przede wszystkim dobrze spędzony czas w niezwykłym towarzystwie. Bardzo dziękujemy za Twoje zaangażowanie, profesjonalizm i serce, i mam nadzieję- do zobaczenia kiedyś!

Turyści

Wiele ciekawych informacji, bezcennych lokalnych wskazówek, odpowiedzi na każde lizbońskie pytanie. Bardzo dobry i sprawny kontakt.
Oczekiwania spełnione – dziękujemy i polecamy!

HUBERT

Zwiedzanie z Kają to był piękny czas. Niesamowita wiedza przekazana w ciekawy sposób. Fantastyczna osoba. Pełna ciepła i profesjonalizmu. Człowiek który kocha Lizbonę i innych ludzi. Jeszcze raz dziękuję i z całego serca polecam!!!

BEATA

Najlepsza!!!! Jako organizator wyjazdów gruowych, mogę śmiało poręczyć, że każdy wyjazd z Kaja Łaszczych będzie niezapomniany i pełen szerokiej wiedzy! Beijos!!!!

OLA

Lutowa, słoneczna i przyjazna Lizbona pokazana nam przez Kaję zachwyciła nas ogromnie. Nie opiszę miasta, bo nie dorastam do pięt naszej znakomitej przewodniczce Kai. Polecam ten sposób poznania miasta – z przewodnikiem znającym nie tylko miasto, ale i historię Portugalii, zwyczaje ludzi, masę ciekawostek… Kaja oprowadziła nas po przepięknej Lizbonie, prowadząc nas uroczymi zaułkami, pokazała nam życie zwykłych mieszkańców, aż chciałoby się więcej i więcej. Gorąco pozdrawiam Cię Kaju i polecam naszą przewodniczkę wszystkim chcącym poznać to piękne miasto.

BARBARA

Witam pełen profesjonalizm w wykonaniu Pani Kaji. Wszystko pięknie opowiedziane z pełnym zaangażowaniem.

Paweł

Zwiedzanie z Kają to był piękny czas. Niesamowita wiedza przekazana w ciekawy sposób. Fantastyczna osoba. Pełna ciepła i profesjonalizmu. Człowiek który kocha Lizbonę i innych ludzi. Jeszcze raz dziękuję i z całego serca polecam!!!

Beata

Kaja! Te kilka godzin w Twoim towarzystwie jest pięknym wspomnieniem Lizbony od kuchni, malowniczych zakamarków, smaków (fasolowe ciasteczka najlepsze!), wiśniówka ?, ale przede wszystkim dobrze spędzonym czasem w niezwykłym towarzystwie. Bardzo dziękujemy za Twoje zaangażowanie, profesjonalizm i serce, i mam nadzieję- do zobaczenia kiedyś!

Turyści

Wystaw opinie

Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagany