fbpx
Przejdź do treści

SARDYNKI W LIZBONIE

W czym rybka lubi pływać

Conserveira Nacional

Turystyczne oblicze dzielnicy Baixa kusi puszkami, które firmuje swoim wizerunkiem sam Vasco da Gamy. Kalmary na karuzeli, czy sardynki w roli nauczycielek historii – dla marketingowych magików nie ma rzeczy niemożliwych.

Robiąc zakupy, miejmy olej w głowie. Stawiajmy na to, co lokalne!

Gdzie kupić najlepsze sardynki w Lizbonie?

Conserveira de Lisboa to prawdziwa gratka dla wiecznie nienasyconych odkrywców gastronomicznych. Sklep, który istnieje od 1930 roku, proponuje nam pyszny kalejdoskop unikatowych receptur w bardzo sympatycznych cenach. Sardynki z limonką, makrela w przyprawach korzennych, aromatyczny chutney, faszerowane kalmary czy wędzona ośmiornica w oliwie, to zaledwie przedsmak prawdziwej uczty.

Ale jaja!

Ponadto, możemy tutaj spróbować fantastycznego biszkoptu jajecznego kasutera – z miodem lub zieloną herbatą. To jedno z najbardziej popularnych japońskich ciast. Jego historia sięga aż XVI wieku. Przepis został przywieziony przez portugalskich nanban, czyli “południowych barbarzyńców” i natychmiast skradł serce całej Nagasaki. Co ciekawe, wcześniej, użycie jajek w cukiernictwie było dla Japończyków ogromną osobliwością.
 
Sama nazwa kasutera to japońska wersja portugalskiego słowa castela , czyli Kastylia. Przepis jest azjatycką wariacją na temat typowej dla Półwyspu Iberyjskiego słodkości, która w Portugalii nosi nazwę pão de castela lub pão de ló .
Conserveira de Lisboa to uczta dla wszystkich zmysłów. Nietuzinkowa gama smaków wspaniale pieści podniebienie. Piękne wnętrze z portugalskim brukiem i oryginalna oprawa graficzna opakowań, zadowoli oko nawet największego turystycznego malkontenta. Za sprawą tego miejsca możemy przechować kawałek Lizbony przez cały rok.
 

Daj się zapuszkować!

Adres: Rua dos Bacalhoeiros 34, Lizbona
Sklep otwarty jest od poniedziałku do soboty, w godzinach 9-19
 

Bom apetite!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne posty